Üniversitemiz öğrenci ve personel yemekhanelerinde Bank24jet kartlarla yapılan turnikeli geçiş sisteminin değiştirilmiş olması nedeniyle 14.11.2018 tarihi itibariyle Bank24jet kartların bağlı olduğu vadesiz hesaptan yemek ücreti kesilerek geçiş sistemine geçilmiştir. 

Bu nedenle; 14.11.2018 tarihinden sonra yemek hizmeti alacak öğrenci ve personelin Bank24 jet kartlarına para yüklemesi yapmaması ve kartın bağlı olduğu vadesiz hesapta yemek ücreti kadar bakiye bulundurulması gerekmektedir. 

14.11.2018 tarihinden önce Bank24 jet kartlara yüklenmiş bulunan bakiyelerin kullanımı için 30.11.2018 tarihine kadar süre tanınmıştır. Bu kartlarda ki bakiyenin kullanımı için turnikelerin yanına ayrıca mobil POS cihazları konulmuştur. 

Yemek hizmeti alımı sırasında Bank24 jet kartlarında para yüklemesi yapmış olanlar Bank24 jet kartlarını mobil POS cihazlarından okutarak, hesaplarında bakiyesi bulunanlar ise turnikelerde ki kart okuyuculara kartını okutarak geçiş sağlayacaklardır. 

Yemek bursu kazanan öğrenciler Bank24jet kartlarını yeni sistem turnikelerden ve yeni sisteme ait POS cihazlarından okutmaları gerekmektedir. 

 

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı